Internet i Telewizja

We współczesnym świecie powszechny dostęp do informacji zapewnia większości populacji Internet i telewizja. Obydwa te środki przekazu udostępniane są w postaci usług świadczonych stacjonarnie i mobilnie, w różnych technologiach i na zróżnicowanych warunkach umownych. Usługi pakietowe telewizja internet to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, dzięki którym w dobrej cenie można otrzymać doskonałe parametry łącza internetowego oraz szeroką gamę dostępnych programów telewizyjnych. Do wygodnego korzystania z pełni możliwości oferowanych przez programy telewizyjne dostęp do Internetu jest niezbędny.

-internet do 1 Gb/s
-nawet do 2 miesięcy za 0 zł
-instalacja za 1 zł

-1 miesiąc za 0 zł przy zakupie online
-możliwość korzystania z sieci 5G
-HBO GO za 5 zł

-Internet do 450 Mb/s
-instalacja za 1 zł
-już od 49,99 zł/mies.

-Internet 600 Mb/s
-3 miesiące bez opłat
-oferta na 24 miesiące

Pakiety telewizji i Internetu

Na decyzję o podpisaniu umowy na pakiet telewizja Internet u jednego operatora wpływa najczęściej kilka powodów. Promocja, brak konieczności załatwiania tematów w wielu miejscach, atrakcyjna oferta dodatkowa czy po prostu dostępność – to najczęstsze z nich. Czym jest tak właściwie taki zestaw usług Internet i telewizja? Zależy to od definicji określonego operatora. Czasami to dwie odrębne usługi połączone promocją na czas jej trwania, czasem formalnie jest to jedna usługa określana mianem pakietu. Kiedy chce się korzystać stale z obydwu usług, nie ma większego znaczenia formalne określenie usługi telewizja internet.

Technologie dostępowe do usług Internet i telewizja

Pierwszą często decydującą o wyborze usługodawcy kwestią jest dostępność w danym miejscu usługi. Na jej wpływ ma technologia, w jakiej jest ona świadczona. Telewizja i Internet z jednego pakietu mogą być dostarczane w dwóch kompletnie innych technologiach, choć zdarzają się oferty bazujące na tym samym medium fizycznym.

Wybór technologii telewizji

W przypadku telewizji najczęściej wybierane sposoby dostępu do usług to:

 • telewizja kablowa,
 • telewizja satelitarna,
 • IPTV, czyli telewizja kablowa przez Internet, wymagająca najczęściej usług telewizja i Internet w pakiecie,
 • telewizja mobilna, będąca tak naprawdę odmianą IPTV na urządzenia mobilne,
 • treści subskrybowane VoD, które również oferowane są jako telewizja lub część jej oferty.

Usługi TV obecnie przeżywają dosyć silne zmiany, dążąc w kierunku treści częściowo linearnych, częściowo zaś dostępnych na żądanie, czyli tak zwanej telewizji hybrydowej. Jest to wykorzystująca Internet telewizja. Rozwiązanie stosowane jest w związku z coraz większą popularnością, wygodą w użytkowaniu i atrakcyjnością serwisów udostępniających materiały na żądanie. Korzystanie z każdego ze sposobów dostarczania treści ma swoje wady i zalety. Jeżeli ma się wybór, warto je przeanalizować dokładnie pod kątem użytkowym przed podjęciem decyzji.

Technologie dostępu do Internetu

W przypadki Internetu z pakietu usług może być on dostępny w różnych technologiach, na przykład:

 • Sieci lokalnej, osiedlowej – Ethernet,
 • dostępu radiowego, WiMax,
 • DSL/ADSL, bazujących na liniach telefonicznych,
 • dostępu światłowodowego,
 • dostępu przez kablówkę,
 • dostępu mobilnego 3G/LTE,
 • dostępu satelitarnego,

Na wybór technologii największy wpływ ma lokalizacja, gdyż nie wszędzie mają zasięg poszczególne sposoby uzyskiwania dostępu do sieci. Wiadomo również, że każda metoda dostępu do sieci może mieć swoje mocne i słabsze strony, dlatego warto zasięgnąć szczegółowych informacji w tym zakresie u operatora, zanim podpisze się umowę na usługi internet i telewizja.

Co lubisz oglądać, czyli wybieramy kanały

Kiedy interesuje nas telewizja i Internet najlepsza oferta warto dostosować ją do indywidualnych potrzeb.Tylko wtedy będzie się z niej w pełni zadowolonym. Telewizja internet to najczęściej wybór różnych pakietów kanałów, od których zależy ostateczna cena usług. Pakiety programów telewizyjnych mogą być tematyczne, czyli obejmować na przykład kanały:

 • filmowe,
 • sportowe,
 • przyrodnicze,
 • podróżnicze,
 • poświęcone stylowi życia,
 • rozrywkowe,
 • muzyczne,
 • z serialami,
 • historyczne,
 • dla dzieci,
 • informacyjne,

Dostępne kanały zestawu Internet telewizja mogą być również podzielone na pakiety oferowane przez poszczególnych usługodawców. Warto zapoznać się dokładnie z ofertą by po podpisaniu umowy i rozpoczęciu korzystania z usług nie okazało się, że ulubiony kanał nie jest dostępny, albo też za dostęp do niego po okresie promocyjnym trzeba dodatkowo płacić.

Oferta TV mobilnej i VoD

Często do klasycznej telewizji dostarczanej kablowo czy satelitarnie dołączana jest oferta telewizji mobilnej. Może być także rozszerzona o usługę VoD, Video on Demand, czyli wideo na życzenie. W ramach pakietu telewizja i Internet u niektórych dostawców to sama usługa telewizji może być dostarczana w ramach IPTV, co oznacza także fakt, że może być mobilna. Takie współczesne, wygodne podejście do telewizji jest warte uwagi, zwłaszcza w dobie dostępnych na wyciągnięcie ręki technologii w niemalże każdym urządzeniu elektronicznym. Telewizja mobilna czy na życzenie ułatwia obejrzenie ulubionych programów niemalże w każdej sytuacji.

Prędkość i inne usługi lnternetu do pakietu

Jeżeli podjęto już decyzję dotyczącą technologii dostępu do sieci Internet, bardzo często pozostaje jeszcze kwestia parametrów usługi. Dobra telewizja i Internet powinny działać płynnie i bez zakłóceń. Okres, w którym akceptowalny był dostęp do Internetu uniemożliwiający niemalże natychmiastowy dostęp do strony internetowej czy wczytanie materiałów graficznych już dawno minął. Szybkie urządzenia, wysokie prędkości transferów danych wymuszają coraz lepsze parametry usługi. Usługodawcy natomiast wprowadzając nowe oferty na rynek, walczą o klienta coraz lepszymi deklarowanymi parametrami łącza, a także dodatkami w postaci pakietów bezpieczeństwa, darmowych urządzeń dostępowych, bezpłatnej szerokiej pomocy technicznej. Zwykle jednak dla niewymagającego użytkownika sieci nawet najtańsza opcja będzie wystarczająca.

Opinie o usługodawcy w rejonie

Warto podejmując decyzję o ofercie na usługi Internet i telewizja wykonać chociaż niewielki research. Zapytać znajomych, z czego korzystają i czy są zadowoleni. Sprawdzić opinię na lokalnych forach czy w innych źródłach informacji. Ważne, by dotyczyła ona danej lokalizacji, gdyż na przykład jedni ogólnopolscy dostawcy usług mogą się dobrze sprawdzać w pewnych rejonach Polski, a drudzy – w innych. Istotna będzie tu również wybrana technologia dostarczania usług, gdyż pamiętać należy, że każda ma swoje lepsze i gorsze aspekty.

A może dodatkowe usługi – telewizja Internet telefon

Wybierając pakiet Internet i telewizja bardzo często proponowane są dodatkowe usługi. Choć dla wielu osób naturalnym odruchem staje się automatyczna odmowa, może nie być to opłacalny pomysł. Przy ofertach pakietowych wielokrotnie dochodzi do sytuacji, gdy któraś z kolei kupowana usługa jest niemalże za darmo, przy zachowaniu tej samej jakości pozostałych ofert. Na przykład komplet usług telewizja Internet telefon to najczęściej bardzo atrakcyjna oferta pakietowa. Telefonia świadczona jest przy tym zestawie zwykle w formie telefonu IP – VoIP, numeru w sieci komórkowej lub oferty stacjonarnej. Choć nie każdy potrzebuje zestawu telewizja internet telefon, to warto się nad nim zastanowić. Czasami operator umożliwia przeniesienie do takiego pakietu istniejącego nawet w innej sieci numeru telefonu, a to już sposób na integrację usług i obniżenie kosztów.

Jeden dostawca to nie tylko niższe ceny

Każda usługa telewizja internet czy telefon opłacana osobno, na różnych kontraktach u różnych operatorów to najczęściej sporo wyższe ceny. Pakiet telewizja Internet telefon pozwala na znaczne obniżenie kosztów. Ale nie tylko. Wiąże się to najczęściej z prostszą obsługą, łatwiejszą i łącznie krótszą instalacją, a także czasami mniejszą ilością kabli w domu, co dla wielu osób ma spore znaczenie. Również w razie problemów z usługami obsługa posprzedażowa najczęściej jest szybka i efektywna. Warto wybierając swój pakiet telewizja i Internet sprawdzić, jakie są umownie dozwolone przerwy w dostępie do usługi czy czas reagowania na zgłaszane usterki.

Co jeszcze warto sprawdzić przed podpisaniem umowy?

Czym sugerować się, na co powinno zwracać się szczególną uwagę, podpisując umowę z operatorem? Z całą pewnością istnieje jeszcze wiele kwestii dotąd nie poruszanych. Każdy też indywidualnie może mieć własne priorytety dotyczące najważniejszych aspektów usług takich jak Internet i telewizja. Dostępność i jakość usługi może być jedną z nich. Choć w dobie coraz szerszej cyfryzacji i zwiększania zasięgu Internetu w najnowszych technologiach uzyskanie dostępu do nich nie powinno sprawiać problemu, warto upewnić się, że dany operator w określonej lokalizacji jest w stanie wywiązywać się z umowy. Zanim zdecyduje się na konkretną ofertę Internet telewizja telefon czy też pakietu Internet i telewizja warto zawsze porównać ją z innymi alternatywami, czy to u tego samego operatora, czy u innych dostawców. Ważne są nie tylko opłaty abonamentowe, ale również wysokości zniżek, koszty instalacji i aktywacji, ceny koniecznych urządzeń dostępowych czy ewentualne gratisy.

Promocje i inne sposoby na niezdecydowanych

Kiedy ważna jest telewizja i internet najlepsza oferta, warto rozważyć skorzystanie z oferty promocyjnej. Okazuje się, że w większości firm regularne oferty tak naprawdę są bardzo rzadko wykorzystywane, duża część sprzedaży to promocje. Mogą polegać one nie tylko na obniżeniu opłaty abonamentowej, aktywacyjnej czy instalacyjnej. Telewizja internet w promocji to bardzo często dodatkowe drobne lub nieco większe gratisy przy podpisywaniu umowy albo też możliwość zakupu w atrakcyjnej cenie lub planie ratalnym sprzętu elektronicznego. Wiele osób decyduje się na jakąś ofertę właśnie ze względu na ten ostatni – dobrej jakości sprzęt dostępny od ręki w planie spłaty rozłożonym na czas trwania umowy o abonament. Sposobów na przyciągnięcie potencjalnego klienta może być dużo, wiele firm liczy na impulsywne decyzje o zakupie. Dlatego ważne jest, aby zanim podejmie się ostateczną decyzję rozważyć wszystkie za i przeciw dla danej oferty.

Wybierając pakiet Internet i telewizja dla siebie można sugerować się wieloma kwestiami. Ważne jest, by dokonany wybór najlepiej z możliwych pasował do stawianych mu wymagań, a decyzja o zakupie nie była podjęta bez jej przemyślenia.